משרד: 03-6427342

נייד: 050-7507308

עורך דין מיסוי מקרקעין

עו"ד מיסוי מקרקעין יגאל קלדרון

עורך דין מיסוי מקרקעין הינו עורך דין המסייע ללקוחותיו לערוך עסקאות מקרקעין בהם נדרשים לשלם גם מיסי מקרקעין שונים. עורך הדין המבין בכל חוקי המס המורכבים הקשורים בעסקאות מקרקעין בקיא במגוון מיסים והיטלים הקשורים למקרקעין כגון תשלומי ארנונה, מס שבח, מס רכישה ועוד. כאשר תפקידו של עורך דין מיסוי מקרקעין הוא לבחון את כל הזכויות הנוגעות אליכם מבחינת קיום עסקת מקרקעין מכל סוג שתהיה, כשלמעשה יכול עורך הדין לסייע לכם להבין באילו סכומים מדובר, כך שלא יהיו הפתעות בהמשך הדרך. משרד עורך הדין קלדרון הפועל- 30 שנים בתחום משפטי של דיני מקרקעין, מסחר ועבודה וצבר ניסיון רב בליווי עסקאות מקרקעין.

עורך דין מיסוי מקרקעין וסוגי מיסי מקרקעין הקיימים

כפי שציינו בתחילת מאמר זה ישנם כמה סוגי היטלי מס אשר רוב מבצעי עסקות הנדלן צרכים לשלם על פי חוק, זאת כאמור כל אחד על פי תנאי הזכויות המגיעות לו. בחלק זה של המאמר נסקור את אותם היטלי מס ונפרשם:

 • מס שבח הינו היטל מס המתייחס אל הרווח המתקבל ממכירת נכס. כאשר נכס נמכר ביותר ממחיר הרכישה המקורי שלו, ההפרש בין מחיר המכירה למחיר הרכישה המקורי ידוע כרווח הון. מיסי רווח הון מחושבים על סמך סכום הרווח ומשך הזמן שהנכס היה בבעלותו. אם הנכס היה בבעלות יותר משנה, הוא נחשב לרווח הון לטווח ארוך וממוסה בשיעור נמוך יותר מרווחי הון לטווח קצר, שהם רווחים על נכסים שהוחזקו במשך שנה או פחות.
 • מס רכישה הינו מס המוטל על פי חוק מיסוי מקרקעין ומחויב בתשלום עסקות נדלן במצבים מסוימים. למעשה תשלום מס זה מעניק זכות רכישה במקרקעין הישראלי.
 • סוג נוסף של מיסים אשר אינם נכללים בתוך חוק מיסוי מקרקעין, אך עדיין יש לשלמם על פי החוק הישראלי ,הם מס ארנונה ומס היטלי השבחה עבור פיתוח תשתיות. ארנונה היא מס שנתי המוטל על ידי רשות מקומית המשמשת לכיסוי עבור הוצאות שוטפות. ואילו היטל השבחה הוא מעין סוג של ארנונה המשמשת למימון שיפורים או פרויקטים ספציפיים באזור מסוים. היטלים אלו מוערכים בדרך כלל על בעלי נכסים שייהנו מההשבחה או הפרויקט ומשמשים למימון עלות הפרויקט.

סיכום דבר

כאשר מעוניינים לבצע כל עסקת מקרקעין באשר תהיה, יש לקחת בחשבון גם את נושא היטלי מס. מיסים החייבים בתשלום בעת ביצוע עסקאות על פי חוק כגון מס שבח, מס רכישה, מס ארנונה, ולעיתים גם היטל השבחה במקומות מסוימים, חייבים להגיע לידיעת הלקוחות בעזרת עורך דין מיסוי מקרקעין כמו גם הדרך בה יוכלו באופן משפטי חוקי להפחית מתשלום אותם מיסים במקרים מסוימים. בקרו באתר משרד עורך הדין קלדרון והשאירו פרטים לחזרה.

עו"ד מיסוי מקרקעין יגאל קלדרון

 

משרד מיסוי מקרקעין

ברכישת או מכירת נכסי נדל"ן, כמו בכל עסקה אחרת, מוטלים מספר סוגי מיסים כמו מס רכישה, מס שבח, היטל השבחה ועוד. סכום המס המחויב על נכס מבוסס בדרך כלל על שוויו של הנכס כך שהוא נקבע גם בעקבות גורמים כמו מיקום הנכס, גודלו, ומצבו. משרד מיסוי מקרקעין אחראי על ניהול וגביית מיסי מקרקעין בתחום שיפוט מסוים. כיוון שעסקת נדל"ן היא עסקה יקרה, גם המיסים המשולמים הם בסכומים גבוהים. לכן, חשוב לעשות כל שניתן כדי להורידם ככל האפשר. משרדו של עורך הדין יגאל קלדרון הוקם בשנת- 1998, ומאז עוסק משרדו של עורך הדין במתן שירותים העוסקים בכל עסקאות מקרקעין באופן אישי לכל צרכי הלקוחות והכרת השוק המקומי וביעוץ בכל הנוגע למיסוי מקרקעין.

שירותיו של משרד מיסוי מקרקעין

משרד מיסוי מקרקעין הוא הגורם האחראי לכך שבעלי נכסים ישלמו את חלקם ההוגן במסים לפי שווי הנכס שלהם. המשרד משתמש במגוון שיטות להערכת ערכי נכס, לרבות ניתוח שוק, בדיקות נכסים וניתוח נתונים. הוא מטפל גם בבקשות לפטור ממס או הנחות. משרד מיסוי מקרקעין אחראי על טיפול בהעברות נכסים, לרבות העברת בעלות והעברת חבות בארנונה. הינה כמה מהשירותים הניתנים על ידי משרד מיסוי מקרקעין בישראל:

 • גביית מיסים- משרד מיסוי מקרקעין אחראי על גביית המס מבעלי נכסים. זה כולל שליחת חשבונות מס, עיבוד תשלומים ואכיפת חוקי המס. כמו כן, המשרד מעניק סיוע לבעלי נכסים המתקשים בתשלום המיסים, לרבות תוכניות תשלום ואפשרויות נוספות.
 • בקשות לפטור ממס- משרד מיסוי מקרקעין מטפל בבקשות לפטור והפחתות מס. זה כולל בקשות לאזרחים ותיקים, נכים וקבוצות זכאיות אחרות. המשרד בוחן בקשות וקובע זכאות לפטורים והפחתות מס.
 • העברות נכסים- משרד מיסוי מקרקעין אחראי על טיפול בהעברות נכסים, לרבות העברת בעלות והעברת חבות בארנונה. המשרד מבטיח כי כל המסים המגיעים על הנכס ישולמו לפני השלמת ההעברה.
 • אכיפת חוקי המס- משרד מיסוי מקרקעין אחראי על אכיפת חוקי המס הקשורים בארנונה. זה כולל נקיטת צעדים משפטיים נגד בעלי נכסים שלא משלמים את המיסים שלהם, כמו גם הטלת קנסות וריבית על איחור בתשלומים.

מה תפקידיו של משרד מיסוי מקרקעין

משרד מיסוי מקרקעין בישראל מספק מגוון שירותים לבעלי נכסים. המשרד אחראי על כל היטלי המס המחויבים בעת מבצעים עסקאות מקרקעין למיניהן כמו חישוב מס שבח לפני ביצוע ההעסקה, תכנוני מס, הגשת שומות וחישובי מס, טיפול בבקשות לפטור ממס, טיפול בערעורים על ארנונה ואכיפת חוקי המס. לעסקת נדלן בטוחה חשוב לפנות למשרד עו"ד המתמחה במקרקעין בכלל ובמיסוי מקרקעין בפרט. עו"ד יגאל קלדרון מתמחה בתחום, כולל במיסוי ויתן לכם ייעוץ וליווי הן לגבי המיסוי והן בניהול העסקה בכלל.

משרד מיסוי מקרקעין

עו"ד מיסוי מקרקעין

מיסוי מקרקעין הוא תחום משפטי מורכב ולעיתים מבלבל שיכול להיות בעל השפעה משמעותית הן על בעלי הנכס והן על המשקיעים. עבודתו של עו"ד מיסוי מקרקעין היא להעניק הכוונה וסיוע בנושא. עורכי דין למיסוי מקרקעין הינם מומחים בדיני מס ובעלי ידע רב בדיני מקרקעין , כולל המיסים המורכבים המצויים בכל עסקת מקרקעין. משרדו של עורך הדין יגאל קלדרון מתמחה בתחום דיני מקרקעין, וכן בדיני המסחר מזה- 30 שנים ברציפות.

כיצד יכול לסייע עו"ד מיסוי מקרקעין

אחת הדרכים העיקריות בהן יכול עו"ד מיסוי מקרקעין לסייע היא במתן ייעוץ כיצד לבנות עסקאות מקרקעין בצורה יעילה מבחינת תשלום המס. נקודות כגון ניתוח השלכות המס בעסקאות שונות, שותפויות, חברות בערבון מוגבל או תאגידים. על ידי בחירת מבנה הבעלות הנכון, בעלי נכסים ומשקיעים יכולים למזער את חבות המס שלהם ולמקסם את החזרי המס. הינה עוד כמה נקודות חשובות בהם יכול עורך הדין לסייע לכם בתחום המיסוי על עסקאות מקרקעין שונות:

 • זיהוי זיכויי מס שונים וניכויים הזמינים לבעלי נכסים ומשקיעים, כגון ניכויי פחת, זיכוי מס אנרגיה או זיכוי מס שימור היסטורי. כמו כן ייעוץ ללקוחות כיצד לעמוד בדרישות דיווח מס מורכבות ולהימנע מעונשים בגין אי ציות.
 • פתרון סכסוכים מול רשויות המס. הדבר עשוי לכלול ערעור על שומות ארנונה, משא ומתן להסדרי מס או ערעור על פסיקות מס שליליות. עורך דין בעל ניסיון במיסוי מקרקעין יכול לסייע ללקוחות לנווט את ההליך המנהלי והמשפטי הכרוך בפתרון מחלוקות אלו ולהשיג תוצאה חיובית.
 • תכנון העברת נכסי הנדל"ן לדורות הבאים או למוטבים אחרים. כלומר, בניית תוכנית עיזבון מקיפה הלוקחת בחשבון את השלכות המס של אסטרטגיות העברה שונות, כגון מתנות, נאמנויות או תרומות לצדקה. על ידי תכנון מראש, בעלי נכסים ומשקיעים יכולים למזער את חבות המס שלהם ולהבטיח שנכסי הנדל"ן שלהם שיועברו למוטבים המיועדים להם בצורה היעילה ביותר מבחינת המס.

השפעת בחירת עורך הדין למיסוי מקרקעין על הצלחת העסקה

תפקידו של עו"ד מיסוי מקרקעין הוא לתת ייעוץ וייצוג משפטי ללקוחות בנושאים הקשורים למיסוי מקרקעין. הם מסייעים ללקוחות בתוך חוקי המס המורכבים הקשורים לעסקאות נדל"ן, מסייעים ללקוחות בתכנון נכון של תשלומי המס, מייצגים לקוחות בסכסוכי מס מול הרשויות השונות, עובדים עם אנשי מקצוע אחרים למתן ייעוץ מס מקיף, ומסייעים ללקוחות בתכנון עיזבון. עורכי דין למיסוי מקרקעין ממלאים תפקיד מרכזי בביטחון של הלקוחות בחוקי המס וכי הם ממזערים את חבויות המס הקשורות לעסקאות מקרקעין לכן חשוב לבחור עורך דין מנוסה ובעל ידע רב בתחום. עומדים לפני עסקה מקרקעין חשובה? מוזמנים ליצור קשר עם עו"ד קלדרון וצוות משרדו.

עו"ד מיסוי מקרקעין

עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין

מיסוי מקרקעין מתייחס למיסים המוטלים על נכסי מקרקעין, כגון קרקע, מבנים ומבנים אחרים. מסים אלה מוטלים בדרך כלל על ידי רשות המיסים ומבוססים על השווי המוערך של הנכס ונתונים נוספים כמו האם זהו הנכס היחיד שברשות המוכר או הקונה . מיסוי מקרקעין הוא מקור הכנסה חשוב גם לרשויות מקומיות ויכול להיות בעל השפעה משמעותית על בעלי נכסים, במיוחד אלה שבבעלותם נכסים בעלי ערך גבוה. עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין הינו בעל הבנה עמוקה בחוקי המס והתקנות המורכבים החלים על כל עסקת מקרקעין, לרבות מכירת נכסים, רכישות וחכירה. משרדו של עורך הדין יגאל קלדרון הפועל -30 שנים בתחום דיני מקרקעין, מסחר וליטיגציה, יעניק לכם ייעוץ וליווי מקצועי בתחום מיסוי מקרקעין.

מהו תפקידו של עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין

תפקידו של עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין הוא להעניק ייעוץ וייצוג משפטי ללקוחות הקשורים בנושאי מיסוי מקרקעין החלים על עסקאות מקרקעין כגון מס שבח ומס רכישה הכלולים בתוך חוק מיסוי המקרקעין, לעומת מיסים שאינם כלולים בתוך חוק זה אך עדיין חובה לשלמם למועצות המקומיות ועיריות כגון מסי ארנונה, היטלי השבחה ותשלומי חובה לפיתוח תשתיות. הינה כמה מהתפקידים של עורך דין למיסוי מקרקעין המוענקים במסגרת תפקידו זה ללקוחותיו:

 • ייעוץ ללקוחות בהשלכות מס: עורכי דין למיסוי מקרקעין מייעצים לגבי השלכות המס של עסקאות מקרקעין, לרבות מכירות, רכישות והשכרות. הם יכולים לעזור ללקוחות להבין את השלכות המס של עסקאות אלו ולפתח אסטרטגיות כדי למזער את חבות המס שלהם.
 • בניית עסקאות מקרקעין: עורכי דין למיסוי מקרקעין יכולים לסייע בבניית עסקאות מקרקעין בצורה יעילה מבחינת המס. הם יכולים לייעץ ללקוחות על הדרכים הטובות ביותר לבנות עסקאות אלה כדי למזער את חבות המס שלהם ולהבטיח עמידה בחוקי המס והתקנות החלים.
 • ייצוג לקוחות בסכסוכי מס: עורכי דין למיסוי מקרקעין יכולים לייצג לקוחות בסכסוכים מול רשויות המס הקשורים בנושאי מיסוי מקרקעין. הם יכולים לספק ייעוץ וייצוג משפטי לאורך תהליך יישוב המחלוקות, לרבות משא ומתן, דיונים מנהליים וליטיגציה.

כיצד עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין יסייע לכם?

עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין ממלא תפקיד חשוב וקריטי שמסייע ללקוחות להתנהל בחוכמה בתוך חוקי המס המורכבים, כמו גם התקנות הקשורות לעסקאות מקרקעין. עורך דין למיסוי מקרקעין יכול לספק ללקוחותיו מידע, ליווי ייעוץ וייצוג משפטי במגוון רחב של נושאים אלו , כגון תכנון מס, בניית עסקאות ופתרון סכסוכי מס ועוד. על ידי עבודה עם עורך דין לקוחות יכולים בטוחים שעסקאות המקרקעין שהם מבצעים יתנהלו בצורה יעילה במיוחד בתשלום של היטלי המס השונים וכמובן עומדות בכל החוקים והתקנות החלים על היטלי המיסים. מוזמנים להיכנס אל אתר משרד עורך הדין קלדרון ולהשאיר פרטים לחזרה.

עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין

עורך דין מיסוי מקרקעין

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פנייה ונשוב אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן